Metody Druku

magnifying-glass-541625_1280
Drukarnia

METODY DRUKU

Metodę druku każdorazowo dostosowujemy do potrzeb Klienta, by móc zaoferować mu jak najniższe ceny i jak najszybsze terminy realizacji. Bez względu na wybrany przez Państwa sposób, gwarantujemy najwyższą jakość wykonania.
Prosimy również, aby mieli Państwo na uwadze, że poniższe zestawienie stosowanych przez nas metod drukarskich, pomimo swojej aktualności, nie jest zestawieniem ostatecznym. Nasze młode przedsiębiorstwo stale się rozwija i zaopatruje się w najnowsze rozwiązania technologiczne, by móc zapewnić Państwu najwyższy komfort i jakość usług.

Sitodruk

Sitodruk to najpopularniejsza, a zarazem najtańsza forma zdobienia odzieży i innych materiałów tekstylnych. Metoda ta jest najbardziej opłacalna w przypadku dużych zleceń, ale przy tych mniejszych również się sprawdzi.

Nadruki wykonujemy zarówno bezpośrednio na materiale, jak i poprzez termotransfer. Różnica między obiema metodami jest nieznaczna. Nieco tańszy druk bezpośredni „wtapia” grafikę w materiał, czyniąc z niej całkowicie integralny element tkaniny. Grafika jest wówczas niewyczuwalna w dotyku. Z kolei druk termotransferowy pozwala na uzyskanie swoistego efektu trójwymiarowości wydruku – grafika jest lekko uwypuklona i twarda. Jest on nieco droższy, z powodu użycia dodatkowych materiałów eksploatacyjnych.

Sitodruk charakteryzuje również wyjątkowa trwałość. Nadruk wykonany w ten sposób odporny jest na wilgoć i promieniowanie UV, a także uszkodzenia mechaniczne. Nie spiera się i pozostaje w nienagannym stanie przez długie lata.

Druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny to prosta i szybka w realizacji metoda, polegająca na przeniesieniu wzoru graficznego z papieru transferowego na dowolny materiał przy pomocy wysokiej temperatury. Ten rodzaj znakowania najczęściej wykorzystuje się do zdobienia wszelkiego rodzaju materiałów ceramicznych czy porcelanowych, na przykład kubków. Metoda ta jednak doskonale sprawdza się również w przypadku druku na koszulkach, głównie przy niewielkich zleceniach.

Dzięki tej metodzie możemy uzyskać niezwykle dokładne wydruki, pełne realistycznych przejść tonalnych, a ilość kolorów nie wpływa na cenę. Druk wykonany dzięki tej metodzie jest praktycznie niezniszczalny, a przy tym kompletnie niewyczuwalny w dotyku.

Druk

Flex/Flock

Wykonywanie nadruków tą metodą jest charakterystyczne dla grafik wektorowych o zarówno niskich nakładach, jak i niewielkiej ilości kolorów, rzadko kiedy przekraczającej trzy. Ten rodzaj zdobienia polega na wycięciu pożądanego znaku na specjalnej folii typu Flex lub Flock i zespojeniu jej z materiałem przy użyciu wysokiej temperatury. Wykonany w ten sposób nadruk nie ulega degradacji, a kolory pozostają żywe i intensywne przez bardzo długi czas.
Dzięki zastosowaniu tego rodzaju znakowania, jesteśmy w stanie w bardzo niskiej cenie uzyskać wyjątkowe, nietypowe efekty, jak na przykład nadruk fluorescencyjny. Cena jest niska i w największym stopniu jest uzależniona od ilości kolorów.
custom-merch-custom-t-shirts-custom-tees-300881